Fórum k piesni
Vlado Regás - Tritisíc ľudí22.04.2014
ala
11:26
Ak sa nachádza dvojhláska v slabike, tak sa slabika považuje za dlhú. Keď máme obyčajnú samohlásku s dĺžňom, tak sa jej výslovnosť akoby predlžovala (ako by sme tam tú samohlásku mali dvakrát). Keď je dvojhláska, to sú vizuálne spojené dve samohlásky, takže preto bez dĺžňa. :) Učím SJ.
15.04.2014
domi
21:23
Heheh, uz po odoslani mojho prveho prispevku mi napadlo, ci to pravidlo ohladom ia, ie, iu neplati len v pripade rytmickeho kratenia.. Co teda asi plati a mal si pravdu ty, ze "kricia" sa cita/spieva s kratkym a.. :)
15.04.2014
karki
14:31
Mas pravdu... To by bola vsak uz otazka na jazykovedcov preco v tomto pripade dlzen nevyslovujeme hmm?... Ale vraj velmi rychlo odpovedaju na podobne otazky tak keby si to zistil daj mi vediet.;)
15.04.2014
domi
09:54
Nechcem nejako vyryvat, suhlasim samozrejme s tym, ze dlzky treba spievat tam, kde su a nespievat tam, kde nie su, ale v pripade slova "kricia", nepovazuje sa "ia" v slovencine za dlhu hlasku? :p
14.04.2014
karki
21:21
Fajn hlas a gitarka - text.... taký trošku nezáživný a nenazval by som ho ani gospelový, ale... spoň som si spomenul na fabričku v ktorej pracujem:) A ešte niečo - je dobré spievať dĺžne tam kde sú a nespievať ich tam kde nie sú. Ľudia sú na to zvyknutý a lepšie sa to počúva npr. "bezmocne kričia" je s krátkym a.:)
Veľa zdaru do ďalšej tvorby.
Tu je formulár, pomocou ktorého môžete nechať odkaz. HTML tagy nie sú podporované. Povinné je (samozrejme okrem odkazu) meno, e-mail a kód. Ďakujeme ;)
Meno:    E-mail:    Web:
O
d
k
a
z
captcha   Opíšte kód z obrázku: