Fórum k piesni
Úzka cesta - Základ života


Nasledujúca stránka  Posledná stránka

21.04.2008
palomako
15:33
to Rasto:kazdy sme niekde zacinali... a snazime sa neustale zlepsovat... cize jasneeeeee ;) len do toho!
20.04.2008
Rasťo-
20:45
to palomako Takže to mám chápať,že nám oficiálne dávaš šancu na prežitie?? :)
20.04.2008
palomako
09:54
skratil by som to na:
vela, veeeeeeeeeeela cvicit!
08.04.2008
Rasťo-
20:25
čaff Peťo...od teba dostať pochvalu je naozaj super :)
-Vďaka ..pre tých ktorí neviete o koho ide-prezradím len ,že je to známy gospelový bubeník :) a k tomu môj bratranec z 2 kolena (aspoň sa my zdá ).
07.04.2008
Peter Kovács
19:10
Ja si myslim, ze je to uplne OK, hudba sa mi paci tak ako je-nic podstatne by som nemenil. Texty velmi silne! kvalita nahravky ma nemusi zaujimat. pocut ze cvicite/makate:)
15.03.2008
Drobi
00:39
Myslim ze texty tejto piesne naozaj vstupuju do srdca cloveka, kedze kvalita nahravky alebo zvuku je naozaj miziva (chalani sorry ale je to tak) a keby nebolo tejto piesne a tych textov, asi by sa tu tak dlho nedrzali, ak berieme aj ten zvuk k tomu.. a myslim ze ste fakt cool, len sa treba snazit a ak bude prilezitost nahrat cd.. nezabudnite tam dat aj troska tvrdsich tonov z tej gotary.. nic tym nepokazite.. :)
29.02.2008
Rasťo
09:00
Fu...dobra debata sa tu rozbehla oklolo textov...
musim povedať ,že neviem ani či som to na 100% spravne všetko pochopil...
-Ja si myslim ,že text je to najhlavnejšie na gospelovej hudbe....samozrejme ten text by mal byť "premodlený" a skladaný vo viere,že to su akoby slová ktore skladá samotný Boh...
-vtedy to má význam a myslím ,že bez toho to ani super slogan nezachráni-
-Naša pieseň priznávam má veľké rezervy ,ale verím ,že aj napriek tým rezervám môže človaku skrze ducha svätého veľa povedať...a aj meniť ho...
27.02.2008
palol
17:20
re palosmolka
sú knihy, ktoré si aj ja pamätám. Ale je to neporovnateľné si niečim, čo človek sám prežije - to je rozdiel medzi prežitým a sprostredkovaným. Alebo keď to zgeneralizujem, tak je to rozdiel medzi konzumom a "ne-konzumom".
A čo sa týka tej krízovej situácie, tak povedal by som, že asi tak jeden zo sto sa v nej zachová podľa svojich každodenných morálnych pravidiel (týka sa to aj mňa). (...)
Je podľa mňa trochu rozdiel, keď sa človek rozhodne niečo robiť podľa, povedzme, myšlenky z knihy, a keď sa pre to rozhodne sám na základe nejakého reálneho zážitku (rozdiel cudzie-vlastné, konzum-tvorba...).

-To čo si ty napísal som ani popierať nechcel. Možno sa naše názory ani tak neodlišujú. Obaja vidíme v slovách istú silu, akurát máme zrejme iné hodnotiace faktory, podľa ktorých ich hodnotíme. Keď budem extremalizovať tvoj názor, tak ty považuješ za silné všetky slová. Ja iba tie, za ktorými niečo stojí (čin, človek) - preto som hovoril o prázdnych slovách - tie pri ktorých platí čechizmus "skutek - utek" ("skutok -útek") alebo také, pri ktoých si človek ani poriadne neuvedomuje čo hovorí, a pod.
-Text má oproti iným formám mnoho výhod, ale podobne ako iné formy prejavu len interpretujú. Stráca sa v nich istá časť informácií (keby som napríklad vedel dokonale napísať to o čom píšem, a ty by si tomu dokonale pochopil - nebolo by treba dalej vysvetlovať nedorozumenia, nepochopenia...). Ak sa pozerám na svoje myšlienky ako na abstraktné, tak potom niečo strácajú práve tým prekladom do neabstraktných reálnych slov a ich subjektívnych významov.

Ale asi by sme sa mali vrátiť k téme tejto diskusie - to by mala byť tá pieseň; mám k nej predovšetkým estetické (samozrejme subjektívne) výhrady, hlavne kvôli tomu hovorenému slovu.
27.02.2008
palo
14:07
Mily Palol! Ale ved ty absolutne nepopieras, co som napisal, akurat nesuhlasim s tym, ze si dobru knihu pamatas rok... Su knihy, ktore si pamatam este z detstva, a doteraz ich nosim v sebe... Napisal si, ze clovek dokaze v krizovej situacii pouzit nieco z toho, co cital, alebo pocul, a to je zalezitost podvedomia, to, co si vies vybavit "iba tak", v pohodea "na pockanie", je zalezitost vedomia. Oboje dokazuje, ake je slovo dolezite. To Janek: Slogan je alfou a omegou textara, absolutny suhlas!
P.S. Zial, z textov Rytmusa /a to ho velmi z radia nepocut/, si pamatam viac, ako by som kedy chcel:-). Ale, su to nepublikovatelne slova..
27.02.2008
palol
13:18
re: palosmolka
a pamätáš si teda nejakú vetu od toho Rytmusa? Prečítaš si knihu, ak je naozaj dobrá, tak si ju budeš pamätať, povedzme, rok. Možno sa budeš vedome snažiť aplikovať z nej nejakú myšlienku na svoj život. No ale príde skúška (napr. keď je človek pod tlakom, v strachu... - hovoríme tomu niekedy, že sa chová iracionálne) tak na to všetko zabudne a chová sa len podľa toho čo v ňom ostalo (napr. aj z tej knihy - možno).
Ja mám rád také slová, ktoré niesú prázdne - teda sú podložené nejakým činom, zážitkom..., a ešte vidím rozdiel v tom, či človek tie slová len konzumuje, alebo aj vyvíja nejakú aktivitu pri tom konzume (ak hovoríme povedzme o počúvaní hudby, alebo čítaní knihy).
V jednej knihe (Alchymista od Coelha) sa píše, že celé tajomstvo alchýmie je skryté v jednej vete. No ale keby si si tú vetu prečítal hneď na začiatku, a nie bez tej cesty, ktorá k nej vedie, tak ju zrejme nepochopíš.

Nasledujúca stránka  Posledná stránka


Tu je formulár, pomocou ktorého môžete nechať odkaz. HTML tagy nie sú podporované. Povinné je (samozrejme okrem odkazu) meno, e-mail a kód. Ďakujeme ;)
Meno:    E-mail:    Web:
O
d
k
a
z
captcha   Opíšte kód z obrázku: