182. kolo (ďalšie kolo 08.06.2009)
Vitajte v ďalšom kole GosAmKy. Máme 1 novinku, VYMYTÍ a vypadáva SANTOSO-ORNAMATA. V ďalšom kole sa stretneme o 2 týždne 08.06.2009.
Vymyti.jpg

ROZHOVOR s kapelou AUDIENCE

Audience.jpg
Stručne pár vetami predstav vašu kapelu (odkiaľ ste, aký štýl hráte, zostava kapely ...).

Naša kapela vznikala postupne, úplne začiatky siahajú na jeseň 2006, z tejto zostavy je dnes už len gitarista Maťo a basa. Postupne sa to potom začalo formovať a v súčasnom zložení hráme necelý rok. Čiže: bicie – Tomáš, doprovodná gitara + spev – Janko, elektrická gitara – Dávid, sólová gitara – Maťo, klávesy – Peťa, vokály – Maťka, basa – Peťo. Čo sa týka štýlu, myslím, že je to blízko rocku. Naša skúšobňa je v Trnavej Hore, ale sme v podstate z okolia Žiaru nad Hronom.

Koľko koncertov ste už odohrali?

9 koncertov.

Ktoré z koncertov vám najviac utkveli v pamäti?

Peťo: Mne osobne koncert na festivale Mladí mladým pri Prievidzi. Janči: Asi náš druhý koncert v dedine Ihráč (neďaleko ZH); mali sme celkom dobrú odozvu. Peťa: Koncert v Martine...(v Prievidzi som totiž nebola)

Aké nahrávky ste doteraz urobili?

Zatiaľ je to Mozaika...nestíhame...ale chystáme nejaké demo s pár pesničkami.

Ktoré piesne sú poslucháčmi na koncertoch najviac žiadané?

Neviem, či sa to dá už vyšpecifikovať, ale asi Mozaika a Mliečna dráha.

Prečo hráte práve kresťanskú hudbu?

Peťo: Lebo sme kresťania, aspoň dúfam:-) Janči: Myslím, že kresťanská hudba, ak je prežívaná, je hlavne o vzťahu (k Bohu) a najviac napĺňa. Peťa: Lebo cez ňu chceme byť bližšie k Bohu (kto spieva(a hrá), 2x sa modlí) a samozrejme k ľuďom, ktorí nás počúvajú...

Myslíte si, že kresťanská kapela musí mať kresťansky orientované texty?

Peťo: Môj názor je taký, že každý nech píše a hrá to čo cíti, že má hrať...je vlastne super a česť, keď môžeme o Bohu hovoriť nahlas. Janči: Počul som o kapelách, ktorých členovia sú kresťania, ale ich texty neboli vyslovene o Bohu. Ale myslím si, že ak je niekto kresťan, tak sa to odrazí aj v hudbe, ktorú hrá.

Čo tvorí základ vašich textov? O čom najradšej spievate?

Všetky naše texty, resp. skladby vznikli zo situácii, ktoré sme prežili a prežívame...

Má podľa vás šancu kresťanská kapela osloviť neveriacich ľudí? Ak áno, ako?

Peťo: Hudba má asi veľkú šancu ovplyvnovať, a zrejme ovplyvňuje aj cez intrerpreta a tým pádom je asi dôležité to čo „riešime“ na pódiu aj žiť, vtedy to má výpovednú hodnotu...no a Duch Svätý je Silný...ale tá hudba by mala byť podľa mňa naozaj dobrá, čo by som bol rád keby sa nám niekedy podarilo... Janči: áno; do určitej miery textami piesní, ale najviac asi svojim životom.

Hrávate aj na "svetských" koncertoch? Teda nie kresťanských akciách.

Peťo: Ešte sme nehrali, ale som tomu otvorený, vlastne nemám moc rád delenie na kresťanskú a tú ostatnú hudbu...

Čo pre vás znamená viera v Boha?

Peto: Vzťah s Niekým, kto ma má rád takého aký som, aj keď niekedy to ťažko chápem, resp. žijem...Nebeský Ocko je niekto, na koho sa môžem na 100% oprieť, otázka, či to tak aj robím... Janči: To, že vždy existuje niekto kto ma má stále rád a viem, že je stále za mnou. Je to vlastne jednoduchší život, pretože stále vidím smer a východisko. Peťa: ...všetko... :)

Čo chcete v hudbe dosiahnuť?

Peťo: Aby bol Nebeský Ocko aspoň o niečo viac oslávený aj cez nás...cez kvalitnú a dobrú hudbu. Janči: Chcem Bohu ďakovať a chváliť ho za to, aký je, za to čo mi dal... Peťa: Aby mal z hrania radosť Tatko a ľudia, ktorí budú počúvať a samozrejme aj my.

Ktoré kresťanské kapely sa vám páčia?

Delirious?, Lámačské chvály, Timothy, Rieka života, Cathryn Scott, Hillsong, Arka Noego, Switchfoot, Out of Control.

Kde vás môžu vidieť a počuť vaši fanúšikovia v blízkej budúcnosti?

Najbližšie to bude asi 21.6.2009 v Trnavej Hore v rámci farského dňa spolu s Lámačskými chválami. A 26. a 27.6.2009 v rámci festivalu Voľnosť na Nevolnom budeme už tradične hudobne dotvárať sväté omše. A v lete sa črtajú aj nejaké festivaly, všetko bude včas na webe, inak www.audience.musicant.sk

Ďakujeme za rozhovor.

Rozhovor nie je upravovaný, je presným prepisom odpovedí kapely.
Za gramatickú správnosť zodpovedá samotná kapela alebo interpret.