Článok sa páči 1 ľuďom, nepáči sa 0 ľuďom. Čo si myslíš ty? Páči sa mi Nepáči sa mi

Nový singel kapely Sion - Vďaka Tebe

Sion1.jpg
Kapela Sion nahrala nový singel. Pridajte sa k nim na Facebooku.


Veronika Buraľová, zakladateľka skupiny Sion a autorka piesne:

Autorom hudby a textu piesne som ja , avšak musím napísať prvotnej hudby, kde znela iba gitara a 4 akordy. Život tejto piesni dala však kapela SION. Viete, veľmi raba by som napísala, že sa táto pieseň spája s nejakým hlbokým zážitkom
v mojom živote, ale nebola by to pravda. Áno boli piesne, ktoré som zložila na základe nejakých udalostí, ktoré sa ma natoľko dotkli, že slová všetko muselo ísť na papier, ale táto to nebola. Vznikla jednoduchou modlitbou na gauči v prenajatom byte. Spomínam si, že som si povedala: "Dosť bolo smutných a ťažkých piesní, treba niečo jednoduché, niečo o láske !" a potom som už len hrala a spievala...
A čo je hlavným odkazom? Moje piesne sú vačšinou o tom, čo chcem povedať Bohu.
Presnejšie, čomu v danej modlitbe hovorím. Vďaka Tebe, je teda pieseň, kde hovorím Bohu, že mu verím, že je stále pri mne a ďakujem mu za môj život. Teda odkazom je celá ta pieseň Je to odkaz pre Boha a možno, ak sa to dá vziať aj z tej stránky, pre ľudí ako Boha vnímam a čo k nemu cítim.


Martin Rusnák, gitarista skupiny Sion:

Nakoľko so Spojeným zborom zo Sniny vydávame začiatkom tohto roku CD, uverejnili sme tento singel. Pri produkcii albumu sme sa zamerali nielen na to, aby sme vytvorili muzikantsky kvalitnú hudbu, ale hlavne hudbu plnú Ducha. Bude obsahovať 13 piesní, z toho 11 pôvodných a 2 prebraté. Nájdete na ňom dokonca 2 žalmy v modernej úprave, s modernými nápevmi. Napriek komornému charakteru singlu sa môžete tešiť na bohaté aranžmány, znieť bude rocková kapela, živé sláčiky, či 30 členný zbor. Svoju úlohu začne CD plniť v najbližších týždňoch. Nebude to úloha prezentovania našich schopností, ani našich talentov. Všetko sme získali vďaka Božej milosti a preto bol album nahrávaný tak, aby čo najkvalitnejšou a čo duchovne najhlbšou hudbou evanjelizoval a posilňoval vo viere.
Diskusia k článkuTu je formulár, pomocou ktorého môžete nechať odkaz. HTML tagy nie sú podporované. Povinné je (samozrejme okrem odkazu) meno, e-mail a kód. Ďakujeme ;)
Meno:    E-mail:    Web:
O
d
k
a
z
captcha   Opíšte kód z obrázku: